24 Kasımla İlgili Kompozisyonlar

Sponsorlu Bağlantılar

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Öğretmenlerimiz anne ve babalarımızdan sonra en çokta birlikte olduğumuz kimse ve kimselerdir. Öğretmenlerimiz memur, subay, doktor, mühendis, avukat hatta bakan, başbakan, cumhurbaşkanı bile yetiştirenlerdir.

Öğretmenlerimiz bu kişilerden gördüğü sevgileriyle gururlanırlar. Mesela yolda gördüğü biri tarafından anılması o öğretmeni gururlandırır. Öğretmenler bundan böyle görevlerine daha çok bağlanırlar.

Her sene araştırma yaparak en çok sevgi gören öğretmenlerimizden birini yılın öğretmeni seçeriz. Öğretmenlerimiz; çocuklarımızın geleceği ve teminatlarıdır.

Yeni öğretmenlerimize de öğretmenliğin mukaddes bir görev olduğunu ve bundan böyle de her sene öğretmenler gününü kutluyoruz ve öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımızı sunarız.

***********

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Öğretmenler öğrencinin bilgi kaynağıdır. Bilgi olmadan eğitim olmaz. Eğitimsiz bir hayat düşünülemez, öğretmenler bizleri geleceğin nesillerine bir iz bırakmak için yetiştiriyor.

Atatürk’ün bir sözünde “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” demiştir. Öğretmenlerin hakkı hiçbir zaman ödenmez. Öğretmenler bilginin ışığıdır. Eğitim hayatımıza katkı sağlayan öğretmenlerin her zaman için yeri ayrıdır.

Bizlere bir şeyler öğretmek için kendini yıpratan öğretmenlerimiz bizlere çok değer veriyorlardır. Onlar bütün konularda bizlere örnek olmuşlardır. Hayatlarımıza büyük katkılar sağlamışlardır.

Bizler geleceğin ışıkları, yıldızlarıyız. Bizlerde onlar gibi geleceğin nesillerine birer izler bırakalım onlar bize nasıl ayakta kalmamızı öğrettiler. Hayata dair planlarımızı geliştirmemize yardımcı oldular.

Öğretmen denilince akla Anne, Baba gelir, ben onları anne ve baba gibi görüyorum. Benim için o kadar emek verdiler ki bende onların emeğine karşı başarılı olacağım.


Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ