? 4. Sınıf Koza Yayınları Mektup Kütüphane | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Koza Yayınları / 4. Sınıf Koza Yayınları Mektup Kütüphane Cevapları

4. Sınıf Koza Yayınları Mektup Kütüphane Cevapları

4. Sınıf Koza Yayınları Mektup Kütüphane Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Koza Yayınları 8. Ünite Uzaktaki Arkadaşlarım Sayfa 110 Mektup Kütüphane 7. Etkinlik Soruları ve Cevapları

7. ETKİNLİK MEKTUP – KÜTÜPHANE

Ders Kitabı’nın 189. sayfasında yer alan (orta asya ülkeleri) haritayı inceleyiniz.-Bu haritadan seçtiğiniz bir ülkede yaşayan, yaşıtınız bir çocukla mektup arkadaşı olduğunuzu düşününüz. Seçtiğiniz ülke ile ilgili kütüphanede bir araştırma yapmayı unutmayınız. Bu ülkedeki arkadaşınıza kendinizi tanıtan ve günlük yaşantınızı anlatan bir mektup yazınız.

 • Cevap: 

Kazakistan’da yaşayan Alihan benim mektup arkadaşım. Onunla yaklaşık 3 aydır mektuplaşıyoruz. Mektuplarımızdan bir örneğini sizinle paylaşmak istiyorum. 

Örnek Mektup:

Merhaba Alihan, nasılsın? Ben İstanbul’da Tevfik Fikret İlk okulunda okuyorum ve 4. sınıfa gidiyorum. Okulumu, öğretmenlerimi ve derslerimi çok seviyorum. En çok sevdiğim derslerinden başında ise Türkçe dersi geliyor.

Haftanın 5 günü okula gidiyorum. Derslerimiz saat 08:30’da başlayıp saat 14:30’da bitiyor. Öğretmenlerimiz bize hemen her gün ödev veriyor. Bu ödevler bizi yorsa da pek çok şey öğreniyoruz. Okuldan geldikten sonra ödevlerimi yapıp dışarı çıkıyorum. Arkadaşlarımla oyun oynuyorum. Daha sonra eve gelip, elimi yüzümü yıkadıktan sonra kitap okuyup ailemle sohbet ediyorum.

Alihan senin Kazakistan’daki hayatını, günlük yaşantında neler yaptığını çok merak ediyorum. Türkiye’ye gelmeyi düşünüyor musun?

Sana ve ailenen ülkemizden selamlar gönderiyorum. Sağlıcakla kal, mektubunu dört gözle bekliyorum.18 Yorumlar

 1. Cevap nerde soru var cevap yok

 2. aynen soru var cevap yok

 3. offfffffffffff

 4. Aslında haklılar .Çünkü bunu onlar yaparsa senin kişiliğin kalmayacak

 5. Bende sevmedim😈😈😈

 6. Nasil kontrol etcez biz acaba

 7. Bide üstünde her derde deva yazıyo

 8. Soru cevap yok of ya

 9. Çok güzel görünüyor evvel cevap

 10. bence çok güzel evvel cevap sayesinde hoca bakıyo aferin diyo teşekkürler evvel cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir