5. Sınıf Berkay Yayınları Toplumsal Kurallar

Sponsorlu Bağlantılar

5. Sınıf Berkay Yayınları Toplumsal Kurallar

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 7. Ünite Bir Ülke Bir Bayrak Sayfa 98 Toplumsal Kurallar Etkinlik Soruları ve Cevapları

Toplumsal Kurallar

İnsanların bir arada, barış içinde yaşamaları için herkesin birbirinin haklarına saygı duyması ge­rekir. Toplum içinde yaşamanın beraberinde getirdiği bir takım hukuk kuralları vardır. Toplumsal ya­şamı kolaylaştıran değerler sistemi olan bu hukuk kuralları ortak yaşamın gerektirdiği apartmanda, sokakta, toplu taşıma aracında, pazarda, alışveriş merkezinde yani insanların birlikte olduğu her yer­de geçerlidir. Bu kuralların uygulanmasından kamu kurumlan sorumludur ve bu kurumlar kurallara uymayanlara karşı toplumun huzuru için bazı yaptırımlara sahiptir. Görsellerde insanların bir arada yaşamaları için getirilmiş bazı kurallar görülmektedir. Görsellerin yan taraflarına bu kuralların toplum hayatı için önemini yazınız.

1. FOTOĞRAF

  • Cevap  Sigara sağlığa zararlıdır. İçen kadar içmeyene de zararlıdır. İnsanlar çocuklr hastalar yaşlılar sigara içilen bir yerde olduklarında istemeden de olsa dumana maruz kalmaktadırlar.

2. FOTOĞRAF

  • Cevap Yaşamın en önemli amacı sağlıktır. Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı ise spordur. En iyi spor yollarından biri bisiklettir. Bisiklet kullanım alanlarındaki sürücülere saygı göstermek gerekmektedir.

3. FOTOĞRAF

  • Cevap Trafik hayatımızın en önemli alanlarından biridir. Trafik kuralları olmasa her gün binlerce kaza ve can kaybı olurdu. 

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ