? 5. Sınıf Berkay Yayınları Toplumsal Kurallar | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Berkay Yayıncılık / 5. Sınıf Berkay Yayınları Toplumsal Kurallar

5. Sınıf Berkay Yayınları Toplumsal Kurallar

5. Sınıf Berkay Yayınları Toplumsal Kurallar

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 7. Ünite Bir Ülke Bir Bayrak Sayfa 98 Toplumsal Kurallar Etkinlik Soruları ve Cevapları

Toplumsal Kurallar

İnsanların bir arada, barış içinde yaşamaları için herkesin birbirinin haklarına saygı duyması ge­rekir. Toplum içinde yaşamanın beraberinde getirdiği bir takım hukuk kuralları vardır. Toplumsal ya­şamı kolaylaştıran değerler sistemi olan bu hukuk kuralları ortak yaşamın gerektirdiği apartmanda, sokakta, toplu taşıma aracında, pazarda, alışveriş merkezinde yani insanların birlikte olduğu her yer­de geçerlidir. Bu kuralların uygulanmasından kamu kurumlan sorumludur ve bu kurumlar kurallara uymayanlara karşı toplumun huzuru için bazı yaptırımlara sahiptir. Görsellerde insanların bir arada yaşamaları için getirilmiş bazı kurallar görülmektedir. Görsellerin yan taraflarına bu kuralların toplum hayatı için önemini yazınız.

1. FOTOĞRAF

  • Cevap  Sigara sağlığa zararlıdır. İçen kadar içmeyene de zararlıdır. İnsanlar çocuklr hastalar yaşlılar sigara içilen bir yerde olduklarında istemeden de olsa dumana maruz kalmaktadırlar.

2. FOTOĞRAF

  • Cevap Yaşamın en önemli amacı sağlıktır. Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı ise spordur. En iyi spor yollarından biri bisiklettir. Bisiklet kullanım alanlarındaki sürücülere saygı göstermek gerekmektedir.

3. FOTOĞRAF

  • Cevap Trafik hayatımızın en önemli alanlarından biridir. Trafik kuralları olmasa her gün binlerce kaza ve can kaybı olurdu. 


14 Yorumlar

  1. çok güzel olmamış ama………

  2. teşekkür ederim

  3. iğrenç ıyk bunu yazan kopyacıdır

  4. MÜKEMMEL OLMUŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-):-)

  5. sana ne lan asıl senin ismin ne

  6. Çok güzel olmuş 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir