? Siyah Gözyaşı Uyanış Kitabının Özeti | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Aret Vartanyan Siyah Gözyaşı Uyanış Kitap Özeti

Aret Vartanyan Siyah Gözyaşı Uyanış Kitap Özeti

Aret Vartanyan Siyah Gözyaşı Uyanış Kitap Özeti

“Siyah Gözyaşı -Uyanış” 2016 yılında Destek Yayınlarından çıkan 424 sayfalık bir kitap. “Siyah Gözyaşı -Uyanış” kitabının yazarı Aret Vartanyan. Aret Vartanyan Siyah Gözyaşı -Uyanış kitabında Gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki amansız savaşta dünyevi ile ilahi olan arasında sıkışıp kalan kadim bilgeliğin beşiği Anadolu’dan doğan kusursuz bir planı anlatıyor. Aret Vartanyan Siyah Gözyaşı kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Aret Vartanyan Siyah Gözyaşı kitabından küçük bir bölüm.

********************

İlk başta anlam veremese de sonradan bulunduğu ülkenin kültürü hakkında bilgi sahibi olmaya çalışan bir ressam için bu soruların doğal olduğunu düşündü. Zümrüt, usanmadan sıkılmadan soruları cevaplarken ve bazı fotoğrafla­rın hikâyesini anlatırken anılarında daha derine gitmek­ten hoşnuttu.

Fotoğrafların altında kalan birkaç çerçeveli fotoğrafı eline alıp incelemeye başladı Nadya. Sonra bir tanesini Zümrüt’ten ödünç istedi. Zümrüt’ün ilk yaş günü kutla­masında çekilen ailenin neredeyse tüm üyelerinin bulun­duğu 15-20 kişilik bir fotoğraftı. Hepsi yan yana dizilmiş, annesinin yardımıyla pastadaki mumları üflemeye çalışan Zümrüt’e bakarak alkışlıyorlardı.

Zümrüt, Nadya’nın isteğini geri çevirmedi. Hem Nad­ya fotoğrafı geri vereceğini söylemişti. Belki de bu fotoğ­rafı tuvale döküp kendisine hediye eder diye düşünüyordu ama bunu yapmasını isteyeceği daha anlamlı fotoğraflar vardı. Nadya fotoğrafı kapının girişine bıraktığı sırt çan­tasına yerleştirip yeniden Zümrüt’ün yanına geldi.

En üst seviyede önemli bir hedef için fazla naif, fazla açıktı. Bu kadar iyi oyuncu olması mümkün değildi, mut­laka bir açık verirdi. Başka bir şeyler vardı. Belki kızın ailesi önemli figürlerdi. Zümrüt’ün hikâyesinde çok sıra­dan, basit hayatlar yaşayan insanlar gibi gözükseler de, aynı zamanda bu sıradanlık oldukça korunaklı bir maske olabilirdi.

Sohbet aralıksız devam ediyordu. İki insanın, üstelik de farklı kültürlerden geliyorlarsa, tanıştıktan sonra böylesine yoğun bir sohbete dalmaları olağan bir durumdu. Zümrüt için ise bir başka motivasyon vardı. İnsan bazen…

********************Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir