Doğan Cüceloğlu Geliştiren Anne Baba Kitap Özeti

Doğan Cüceloğlu Geliştiren Anne Baba Kitap Özeti

“Geliştiren Anne Baba” 2016 Remzi Kitabevi’nden çıkan 192 sayfalık bir kitap. “Geliştiren Anne Baba” kitabını kaleme alan ise Türkiye’nin en ünlü psikologlarından olan Doğan Cüceloğlu. Doğan Cüceloğlu’nun bilindiği üzere pek çok kişisel kitabı var. “Geliştiren Anne Baba” ise bu kitapların en güzellerinden biri.

Her anne baba çocuğunu en iyi şekilde büyütmek ve yetiştirme ister. Ama ebeveynlerinde bildiği gibi çocukların ilk öğretmeni anne ve babalar ilkokulu ise evleridir. Bizler iyi birer insan yetiştirmek istiyorsak öncelikle kendimizi yetiştirmemiz ve iyi bir insan olmamız gerekiyor. Tam bu noktada Doğan Cüceloğlu’nun kaleme aldığı  “Geliştiren Anne Baba” bizlere kendimizi ve çocuğumuzu tanımamızı, hayattan beklentilerimizi, niyetimizi keşfetmemizi; değerlerimizi ve aile ilişkimizi sağlıklı tutmamızı öğretiyor. Güler yüzlü, huzurlu, kendine güvenen, mutlu, yaşama ve ailesine şükür duygusu içinde bakan ebeveynler olmak çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel hediyelerdendir. Çocuğumuz sadece bir kez çocukluklarını yaşayacaklar ve bu zamanı onunla doya doya yaşamalıyız.

Doğan Cüceloğlu’nun yazmış olduğu son kitap olan “Geliştiren Anne Baba” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

Doğan Cüceloğlu’nun tavsiye ettiğimiz diğer kitapları: Savaşçı, İçimizdeki Çocuk, Başarıya Götüren Aile, Gerçek Özgürlük, Onlar Benim Kahramanlarım, İnsan İnsana Sohbetler. 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ