Edisonun Buluşunun Yaşantımıza Neler Kattığı ile İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Edisonun Buluşunun Yaşantımıza Neler Kattığı ile İlgili Kompozisyon

Amerikalı Mucit Edison’u tanımayanımız veya duymayanımız yoktur herhalde. 1879’da elektrik ampulünü icat eden kişidir Edison. Peki Edison sadece elektrik ampulünü mü icat etmiştir? Edison’un başka bululuşları ve bilime başka alanlarda katkısı yok mudur?

Edison hayatının bilime adamış bir insandır. Hayatının tüm evrelerinde hep bir şey icat etmekle hep yeni bir şeyler bulmakla araştırmakla geçirmiştir. Edison’un en önemli keşfi ise Menlo Park, New Jersey kurduğu ilk endüstriyel araştırma laboratuvarıydı. Devamlı olarak teknolojik icatlar ve geliştirmeler yapmak gibi hususi bir gaye için kurulmuş ilk laboratuvardı burası. Elektrik mühendisi William Joseph Hammer’in Edison’un yanında bu laboratuvarda asistan olarak göreve başlaması ise bir dönüm noktası olmuştur. Telefon, fonograf, elektrikli tren, demir madeni ayıracı, elektrikli aydınlatma ve diğer pek çok buluşta büyük katkılar sağlamıştır Hammer.

Edison’un elektrik ampulü ve diğer pek çok icadı hayatımızı kolaylaştırmıştır. Belki de Edison olmasaydı biz hala karanlıkta mum ışığında ödevlerimizi yapıyor olacaktır. Bütün icatların ve hayatımızı aydınlattığın için teşekkürler Edison.


Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. sevgiduru diyor ki:

  Daha uzun olabilirdi ama begendim

 2. aslı diyor ki:

  begendim

 3. DORUKHAN ENGİN diyor ki:

  Ben madde madde istiyordum ama beğendim.

 4. deniz öykü diyor ki:

  Çok güzel tam istediğim gibi

BİR YORUM YAZ