? Hasan Çep Söz Mühendisi Kitap Özeti | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Hasan Çep Söz Mühendisi Kitap Özeti

Hasan Çep Söz Mühendisi Kitap Özeti

Hasan Çep Söz Mühendisi Kitap Özeti

“Söz Mühendisi” 2016 yılında Olimpos Yayınlarından çıkan 184 sayfalık bir kitap. “Söz Mühendisi” kitabının yazarı Türk edebiyatının genç kalemlerinden olan Hasan Çep. Hasan Çep “Söz Mühendisi” kitabının başında “Biz acılarımıza aşık insanlarız.” Demiş. Aslında bu cümle bile kitabın nasıl devam edeceğini ve neler anlatacağını bize hissettiriyor.

Hasan Çep’in “Söz Mühendisi” kitabından küçük bir bölüm.

Söz Mühendisi

Unutmak bir kenara dursun, aklımıza gelmediği bir gün bile olmuyor.

Acınası bir durumdayız aslına bakarsan. Oturup kendi­mize ağlamamız gereken yerde biz hâlâ bizden giden için üzülüyoruz. Bize de yazıklar olsun. Ama giden için de çok üzülüyorum, benim kadar sevenini nasıl bulacak cidden me­rak ediyorum. Bazen durup düşünüyorum keşke bu kadar çok sevmeseydim diyorum. Keşke bu kadar sevmeseydim de bu kadar hızlı gitmeseydi. Gidenlere söyleyin, sakın geri dön­mesinler. Dönüşler iptal haberleri olsun. Giden geri gelse de düzelmiyor. Bu durum şanslı olduğunuz durum. Sadece dü­zelmez. Bir de şöyle olduğunu düşün, geliyor bu sefer iki kat yaralayıp öyle gidiyor.

Çekeceğimiz acıya aşık olduk biz. Kalbimiz yine za­rarda, sevdiği kadar sevilmedi. Zaten hikâye böyledir bi­lirsin biri daha çok seviyor. O terazi bir türlü dengede olmuyor.

Bazı şeyleri kendine bile anlatamıyor insan. Başkasına anlatsa ne olur? Kabullenmek diye çok ciddi bir durum var. Mesela gidişini kabullenmek. Gitmek kolay, kalmak zor. Za­ten iki taraf da kalmayı seçiyor ama bir gün geliyor, bi taraf gitmeyi seçiyor. Yani bunu istiyor. Şimdi soruyorum, biz kal­mayı seçmedik, kaldık. Ama birileri gitmeyi seçti, seçebildi. Kendi isteğiyle gitti. Bizim bi istek şansımız zaten yoktu. O yüzden kalan yerle yeksan.

Hasan Çep’in kaleme aldığı “Söz Mühendisi” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir