? Korkma Kitabının Özeti | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / İsmail Küçükkaya Korkma Kitap Özeti

İsmail Küçükkaya Korkma Kitap Özeti

İsmail Küçükkaya Korkma Kitap Özeti

“Korkma” Ka Kitaptan 2016 yılında çıkan 250 sayfalık bir kitap. “Korkma” kitabının yazarı İsmail Küçükkaya’yı Fox Tv ekranlarında Çalar Saat programından bilen bilir.  İsmail Küçükkaya “Korkma” kitabında güncel olayları yorumluyor ve bunu korkmadan yapıyor.

İsmail Küçükkaya Korkma kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Korkma kitabından küçük bir bölüm

********************

Korkma

…kıymetli akademisyenler ve fikir adamlarıyla haftanın 5 günü 3’er saat, yüksek bir disiplin içerisinde, soh­betler, okumalar yaptık. Mesela, Ahmet İnam pazar­tesi günleri Doğu, perşembe günleri Batı felsefe tarihi üzerine dersler verirdi. Her akşam derslere katılırdım. Şayet bir toplantı, davet vs. varsa, derse kayıt cihazı koyar, gece onun deşifresini yapardım. Böyle bir di­siplin içerisinde geçen 5 senenin benim için adeta yeni bir üniversite tecrübesi olduğunu söylersem mübalağa etmiş olmam. Muazzam bir felsefi derinlik, bakış açısı zenginliği edindiğim güzel yıllardı.

Bakın, 2006 senesinde sevgili Faruk Bildirici Hürriyet Gazetesinde Arjantin Felsefe Grubu’nu nasıl anlatmış­tı:

ARJANTİN FELSEFE GRUBU

Arjantin caddesi, Ankara’nın kafeleriyle ünlü bir bölgesi. Günün hemen her saatinde caddede görü­len hareketliliğin tersine 23 numaradaki apartma­nın bir dairesi son derece sakin, dingin. Bu daire gündüz saatlerinde tamamen sessiz. Hatta çoğu kez bomboş. Ancak akşam saatlerinde geliyor bu daire­nin konukları.

Belki de buraya bir “mabet” demek daha doğru olur. Çünkü caddedeki diğer mekanlarda olduğu gibi çay kahve içmek bir şeyler yemek için değil, sa­nattan, felsefeden, tarihten ve edebiyattan söz etmek…

********************Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir