? İstiklal Marşı sözleri 10 kıta tamamı | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Sorularınız / İstiklal Marşı sözleri 10 kıta tamamı

İstiklal Marşı sözleri 10 kıta tamamı

İstiklal Marşı sözleri 10 kıta tamamı

İstiklal Marşı’nın sözleri

İstiklal Marşı bizim milletimizin ulusal marşıdır. Bu marş 10 kıtadan oluşur ve her Türk’ün bu marşı ezbere bilmesi gerekir. Bu marşı sadece ezberlemek yetmez aynı zamanda bu sözlerin ne anlama geldiğini, niçin yazıldığını bilmek de gerekir. İstiklal Marşı sözleri 10 kıta tamamı ezbere bilmek gerekir. Her daim tekrarlanmalı ve etrafımızda kim bu marşı ezbere bilmiyorsa ona ezberletmeli.

İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’dur. Mehmet Akif Ersoy “İstiklal Marşı”nı bu millete hediye etmiştir. İstiklal Marşı 41 dizeden ve 10 kıtadan oluşur. İstiklal Marşı sözleri 10 kıta tamamı Mehmet Akif Ersoy’un kaleminden çıkmıştır. Mehmet Akif Ersoy müthiş bir kudretle ve Türk askerini, Türk milletinin vermiş olduğu milli mücadeleyi düşünürek İstiklal Marşı sözleri 10 kıta tamamını bir seferde yazmıştır.

İstiklal Marşı sözleri 10 kıta tamamı bu milletin yetiştirmiş olduğu en büyük şairlerden biri olan Mehmet Akif Ersoy dışında bir başka şair yazamazdı. O İstiklal Marşını aziz Türk milletine ve şanlı Türk ordusuna armağan etmiştir.

İstiklal Marşı bizim Türk milletimizin marşıdır. İstiklal Marşının tamamı Türk milleti var oldukça yaşayacak ve her Türk vatandaşı tarafından ezberlenecektir. İlkokul çağından itibaren bu marş ezberletilmeli ve Türk çocuklarına bu marşın hangi koşullarda ve niçin yazıldığı anlatılmalıdır.

İstiklal Marşı sözleri 10 kıta tamamı

istiklal-marsi-sozleri-10-kita-tamami

istiklal-marsi-sozleri-10-kitaTek Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir