?İstiklal Marşının Kabulü Kompozisyon Kısa | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Kompoziyon / İstiklal Marşının Kabulü Kompozisyon Kısa

İstiklal Marşının Kabulü Kompozisyon Kısa

İstiklal Marşının Kabulü Kompozisyon Kısa

İstiklal Marşının Kabulü İle İlgili Kompozisyon Kısa

İstiklal Marşının Kabulü İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Ben bir Mehmetçiğin çocuğuyum. Vatanını  kurtarmak için canını  feda eden, dökülen  kanı için bayrağıma  “helal  olsun”  diyen  ve  düşmanlarımız kendini  çelik zırhla  korurken  cesurca  göğsünü   siper  eden  o  Mehmetçiğin  çocuğuyum  ben. O  zamanlar  küçüktüm.  Babamı son gördüğümde, babam doyasıya sarmıştı  beni, sanki  bir daha göremeyecekmiş  gibi. Gitmedi  ve  bir  daha gelmedi. Annem, babamın  nereye  gittiğini   söylemedi  bana. Ne zaman  babamı  sorsam “Baban  gelecek  yavrum  inan  bana “ derdi. Bunu   söylerken de yaşarırdı  gözleri. Annem  bana  belli  etmese de  anlamıştım bir şeylerin  ters   gittiğini. Küçük de olsam  biliyordum  yaşadığımız  felaketi. Ay   yıldızlı  bayrağımızı  indirmiş, kendi  bayrağını  asmışlardı,  düşman  askerleri. Aklı  sıra yok  etmeye çalışıyorlardı hürriyetimizi.  Kurtuluş Savaşı’ndaydı vatanımız.

Bir gün sabah annemin  sesine  uyandım.  Benim bilmediğim bir şey vardı annemde, yanına gittiğimde yerde dizlerini çökmüş babamın adını sayıklayarak ağlıyordu. Annemi gördüğümde, o an, korkudan ağlamaya başladım. İşte o zaman anlamıştım babamın  beni bırakıp gittiğini  ve  onu  son gördüğümdeki  bana  olan  bakışının ve  sıkıca  sarılmasının  aslında bir veda olduğunu…

Babama çok  kızdım ilk başta, bırakıp gittiği için beni. Sonradan anladım, babamın  o an neler  hissettiğini. Vatanımızın  kutsallığını  anlayınca  kızgınlığım geçti  babama. Çünkü  gurur  duyuyorum  ben  vatanımla. Vatanımızın  bulunduğu  Kurtuluş  Savaş’ında bir çok kişide hayatını  kaybetti. Tıpkı sevgili  babam  gibi. Ne kadar can  verse de  hiçbir zaman  vazgeçmedi  Türk  milleti  ve  kazandı   milli  mücadeleyi. Birde yendi,  yok  etti  düşman  askerlerini.  Bayrağımız  yerindeydi  şimdi. Tam da olması gerektiği gibi. Bana  göre   göklerde  dalgalanan  bir yıldızı andırıyordu  sanki. Babam ölmeden  önce bana; vatanımızın çok  kutsal  olduğunu, ne  olursa  olsun   ay  yıldızlı bayrağımızı  korumamızı  ve  toprağımızı n  altında   bulunan  şehitlerimizi   unutmamamızı   söylemişti  bana.

İnan  bana baba! Canın pahasına da olsa ay  yıldızımı  koruyacağım. Söz  veriyorum  sana!Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir