? Kahraman Tazeoğlu Allah'a Emanet Ol | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Kahraman Tazeoğlu Allah’a Emanet Ol Kitap Özeti
Kahraman Tazeoğlu Allah’a Emanet Ol

Kahraman Tazeoğlu Allah’a Emanet Ol Kitap Özeti

Kahraman Tazeoğlu Allah’a Emanet Ol Kitap Özeti

“Allah’a Emanet Ol” Destek Yayınları’ndan 2016 yılında çıkan 136 sayfalık bir kitap. “Allah’a Emanet Ol” kitabının yazarı Türk Edebiyatının son dönemde en çok okunan yazarlarından biri olan Kahraman Tazeoğlu. Kahraman Tazeoğlu’nu  Aşkla Kal, Kayıp Yüzyılın Prensesi, Susacak Var, Mavi Ev gibi yazmış olduğu kitaplardan tanıyoruz. Kahraman Tazeoğlu’nun yazmış olduğu son kitabı “Allah’a Emanet Ol” en çok satan kitaplarından biri olacak. Kahraman Tazeoğlu Allah’a Emanet Ol  kitabında Zeynep ve Furkan’ın başından geçenler anlatıyor. Bu iki insan kendilerini Allah’a emanet etmişler ve Zeynep-Furkan inanan insanlar. “Biri seni Allah’a emanet etmişse kimse seni çalamaz” diyor Kahraman Tazeoğlu. “Allah’a Emanet Ol” yazarın mükkemmel ve kendine has üslubuyla kaleme alınmış.

Kahraman Tazeoğlu yazmış olduğu “Allah’a Emanet Ol” kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

Allah’a Emanet Ol kitabından küçük bir bölüm

********************

Zaman akıp gidiyordu, Furkan sınıfta kalmak istemesine rağmen bunu başaramamış, liseyi zamanında bitirmişti. Üniversite sınavlarına girmeyip askere gitmeye karar vermişti. Belki askerde içindeki bir yara gibi büyüyen bu aşk yok olurdu. Belki askerde Zeynep’i unuturdu. Ama hiçbir şey istediği gibi olmadı. Askerliği boyunca ne Zeynep’ten bir haber aldı ne de onu ailesine sordu. Her şeyi sivil hayatında bırakmış, askerliğini layıkıyla yapmaya çalışmış, kendini onu düşünmemeye koşullamıştı. Olmayacak bir şeydi. Artık kendine bir yol çizmeliydi. Belki başka biri hayatına girer, onu severdi. Belki de onu Zeynep’ten daha çok sever, daha mutlu bir hayat sürerdi. Hepsi ihtimal dahilindeydi. Askerdeyken bunları çok düşündü. Onu aklına getirmemeye çalışıyor, zaman zaman başarıyordu. Sürekli aklıyla kalbi arasında gidip geliyordu. Çok yorucu bir savaştı bu.

Sivil hayatında yapmış olduğu spor eğitim zamanı işine yarasa da, askerlikle ilgili aldığı teorik eğitimlerde başarısız oluyordu. Çünkü ne zaman komutanları askerlik…

********************4 Yorumlar

  1. Özeti deil tamamını istiyoruz

  2. Bence alıp okumalısınız harika bir kitap muhteşem

  3. Bir gece de okudum kesinlikle tavsiye ediyorum bırakamadım elimden harika bi kitap bittiği zaman kendimi boşlukta hissettim ?

  4. özlem Gorgun

    bende aldim da daha okumadim ama ozetini okudum cok guzeldi insallah diger kitaplarinida okuruz mesela vazgectim, bukre fln cok hos yaa cok seviyorum kahraman tazeoglunu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir