Kitapların Değerlerinin Belirlenmesinde Sadece Sayfa Sayısı Ölçü Alınabilir mi Hakkında Bir Yazı

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kitapçı, ince kitapların etiketlerine 10 TL, kalın kitapların etiketlerine ise 20 TL yazmaktadır, Sizce kitapçı doğru bir yöntem mi izle­mektedir? Kitapların değerlerinin belirlenmesinde sadece sayfa sayısı ölçü alınabilir mi? Kitapların değerlerinin belirlenmesinde başka hangi özellikler dikkate alınabilir? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız?

6. Sınıf Türkçe Kitabı Kitaba Hürmet Metninin 1. Etkinliği

Geçen gün bir arkadaşımla sohbet ederken bana bazı kitapları okuyamadığını söyledi. Ne tür kitaplar olduğunu sordum. O da özellikle kalın kitaplar olduğunu söyledi.

Oysa ne kadar yanlış bir düşünce. Bir de şöyle bir yanlış bilgi var ki; bir insan ne kadar kalın bir kitap okursa o kadar bilgili ya da zekidir görüşüdür. Kitapçılarda bunu bildiği için kalın kitaplara daha çok ücret istemektedirler. Oysa bir kitabın değeri sayfaların sayısı kitabın kalınlığı değil onu ne anlattığı, içerdiği konuyla ilgilidir. Bazen 20 sayfalık bir şiir kitabı 300 sayfalık bir kitaptan çok daha değerli ve pahalı olabilir. Bu yüzden kitap kalınlığına ya da sayfa sayısının çokluğuna göre fiyatlandırma yapmak doğru değildir.


Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ