? Seçtiğiniz Üç Ülkenin Farklı ve Ortak Özelliklerini Yazınız | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Sorularınız / Seçtiğiniz Üç Ülkenin Farklı ve Ortak Özelliklerini Yazınız
Ödev Soruları

Seçtiğiniz Üç Ülkenin Farklı ve Ortak Özelliklerini Yazınız

Seçtiğiniz Üç Ülkenin Farklı ve Ortak Özelliklerini Yazınız?

Amerika, Türkiye, Suriye ülkelerini karşılaştırmaya ne dersiniz?

Bu üç ülkenin ortak özellikleri bu dünya üzerinde olmaları. Üç ülkenin ortak özellerinden biri vatanını seven insanların olması. Peki farkları nelerdir?

Amerika’da yaşayan insanın hayat standartları diğer ülkelere göre daha yüksektir. İyi bir işi, arabası, evi vardır. Türkiye’deki yaşayan bir insanın da yaşam standartları Suriye’de yaşayan bir insana göre daha iyidir. Geliri, işi, evi, arabası vardır. Peki ya Suriye’de yaşayan bir insan. Savaşın ve kaosun içinde bir ülkesi, savaşta ölen yakınları, çokça fakirlik ve sefaleti vardır.

Bu üç ülke coğrafi şartları, yer şekilleri, iklimi vb. şekilde değerlendirilebilir. Fakat biz bu açıdan değerlendirmek istedik.

Şu an ülkemizde milyonlarca Suriyeli göçmen var. Dünyadaki birçok ülke Suriyeli göçmenlere kapılarını kapatırken Türkiye ise sonuna kadar kapılarını açtı. Çünkü bizim ülkemiz zor durumda kalan insanlara her zaman yardımcı olmayı amaç edinmiştir. Belki de bizim ülkemizde savaş olsaydı Suriyeli insanlar aynı şekilde bize de yardımcı olacaktı.

Seçtiğimiz bu üç ülkenin değerlendirilmesi ile ilgili yazımız…2 Yorumlar

  1. Teşekkür

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir