? Bir Evlilik Komedisi Kitabının Özeti | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Sinan Akyüz Bir Evlilik Komedisi Kitabının Özeti

Sinan Akyüz Bir Evlilik Komedisi Kitabının Özeti

Sinan Akyüz Bir Evlilik Komedisi Kitabının Özeti

“Bir Evlilik Komedisi” 2016 yılında Alfa Yayıncılık tarafından 360 sayfa olarak çıkan bir kitap. “Bir Evlilik Komedisi” kitabının yazarı Türk Edebiyatının başarılı yazarlarından Sinan Akyüz. Sinan Akyüz “Bir Evlilik Komedisi” kitabında evlenmemiş üç kız Yonca, Aydan ve Niver’in başından geçenleri anlatıyor. Evliliğe bakış açımızı değiştirecek bir kitap “Bir Evlilik Komedisi”.

Sinan Akyüz Bir Evlilik Komedisi kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

“Bir Evlilik Komedisi” kitabından küçük bir bölüm

********************

…biriyle evlenebilirdim. Ama o zaman da bir bok çuku­rundan çıkıp başka bir bok çukuruna girecektim. İşte bu tip erkeklere kabul vermedim, iyi ki de vermemişim.” Niver şaşırmıştı.

“Neden?”

“Nikâh defterine değil,” dedi Aydan soğukkanlılıkla,

“ben gönlüme atılan imzayı istiyordum. Biraz kafanı kaldırıp etrafına şöyle bir bak! Evli kadınların birçoğu sevmedikleri adamlarla yataklarını paylaşıyor. En azın­dan ben geceleri yatağıma girip özgürce uyuyabiliyo­rum.”

Niver’i bir düşünce sardı.

“Desene,” dedi, “erkekler kaktüs gibi. Dokunmadan da sevebilmeyi öğretiyorlar insana.”

Aydan güldü.

“Ne yapacaksın? Kaktüsü yaratan Tanrı, erkeği de yaratmış. Hatta dur ya! Bak, şimdi birden aklıma geldi. Rahmetli ninemizin anlattığı bir hikâye vardı. Rivayet o ki; Tanrı, Âdem’den önce Havva’yı yaratmış. Havva bir süre gezmiş, tozmuş… Ve en sonunda canı sıkkın bir halde Tanrı’nın huzuruna çıkmış. ‘Ey yüce Tanrım,’ demiş. ‘Ben tek başıma çok sıkıldım. Birisiyle muhab­bet etmek istiyorum.’ Tanrı da,‘Tamam!’ diye seslenmiş ve devam etmiş: ‘Senin istediğin gibi olsun. Sana bir eş göndereceğim. Ama peşinen de çok önemli bir tavsiye­de bulunacağım. Şayet gelecekte başın ağrımasın isti­yorsan, onu, kendisinin senden daha önce yaratıldığına inandıracaksın. Bunu başarırsan ömrün boyunca mutlu…

********************Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir