? Türkülerin Varlığını Sürdürmesi Neden Önemli | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Sorularınız / Türkülerin Varlığını Sürdürmesi Neden Önemli? Türkülerin Varlığının Devam Etmesi İçin Neler Yapılabilir?
Ödev Soruları

Türkülerin Varlığını Sürdürmesi Neden Önemli? Türkülerin Varlığının Devam Etmesi İçin Neler Yapılabilir?

Türkülerin Varlığını Sürdürmesi Neden Önemli? Türkülerin Varlığının Devam Etmesi İçin Neler Yapılabilir?

Türküler yüzyıllardan beri Anadolu topraklarında söylenegelmiş ve varlıklarını sürdürmüşlerdir. Türküler bizim sözlü edebiyatımızın en önemli ürünleridir. Türküler bizi millet yapan, milli birlik ve beraberliğimizi sürdüren unsurlardan bir tanesidir.

Türkülerin varlığının sürmesi önemli midir? Elbette önemlidir hatta çok önemlidir. Türkülerin varlığının sürmesi bir milletin geçmişinin yok olmaması anlamına gelir. Sözlü edebiyat ürünlerinin yaşaması anlamına gelir.

Peki türkülerin varlığının devam etmesi için neler yapılabilir? En başta bizim türkülerimize değer vermemiz onları korumamız ve yaşatmamız lazım. Türkülerin önemini kavramalı onların yaşaması için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

Türkülerin yüzyılların tecrübesi birikimi sonucu ortaya çıktığını unutmamalıyız. Türkülerin yaşaması ve gelecek yüzyıllara da kalması için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.2 Yorumlar

  1. orospu opornocu

    Fena değildi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir