? Kalbime Yazdım Seni Kitabının Özeti | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Zekeriya Efiloğlu Kalbime Yazdım Seni Kitap Özeti

Zekeriya Efiloğlu Kalbime Yazdım Seni Kitap Özeti

Zekeriya Efiloğlu Kalbime Yazdım Seni Kitap Özeti

“Kalbime Yazdım Seni” Hayat Yayıncılıktan 2016 yılında çıkan 392 sayfalık bir kitap. “Kalbime Yazdım Seni”nin yazarı Zekeriya Efiloğlu Türk Edebiyatının güçlü kalemlerinden birisi. Zekeriya Efiloğlu Kalbime Yazdım Seni romanında hiç ummadık bir zamanda hayatları kesişen Raşide ve Rüstem’in aşk hikayesini anlatıyor.

Zekeriya Efiloğlu Kalbime Yazdım Seni kitabı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

Kalbime Yazdım Seni kitabından küçük bir bölüm

********************

…diyor ve ben gülen gözlerini özlüyorum karşımda dururken. Gülüşlerimle okşuyorum cevapsız sorularını. Dudaklarımı yakan suskularımla sarmalıyorum tek bir hüznün bile ıska­lamadığı yüreğini.

Gözlerimin önünde acılara yazıyor kendini. Kıyamıyo­rum. Cesaretim yok ki ona açılmaya. Ya hepten kaybeder­sem diyerek çiziyorum gökyüzünde kanadı kırık yıldızları. Her gün çoğaltıyorum onu kendimde. Her uzayan günde düne ağlıyorum ve her gün inadına akşam oluyor. Yaşadı­ğım yerler gibi değil ki burası. Bir rıhtımı bile yok hüzünle­rimi yükleyeceğim. Oysa benim kanım kaynardı gözlerinin denizine baktığımda. Gözlerinin kıyısına her vurduğumda sızılı bir özlemle anlamsızlaşırdı tüm cümleler. Elime bir uzansa “Ardıma bakmam.” derdim.

Çözümsüzlüğünü üzerime serdikçe yüreğim kanıyordu. Denizsiz bir şehirde mehtaba sevdalanıyordu. Zincirlerini kırıp, ağlayan düğümlerini ellerime bir bırakabilse… Göz­lerimin iskelesine bir yanaşabilse, en sevdalı dalgaları göre­bilirdi. Ve ben, o an hüzünlerini mutluluğa boyardım.

İlk günlük bittiğinde, Raşide’de inanılmaz duygular var­dı. Çok heyecanlı ve sevinçliydi. Yazma tekniği olarak önce Rüstem yazıyor, Raşideyi yönlendiriyordu. Sevinçten ade­ta kendinden geçmişti. Rüstem’i ne kadar çok sevdiğini an­latıp duruyordu. Sarılıp sarılıp defalarca öpüyordu. “Hadi, Hemen yenisini yazalım.” diye mızıkçılık yapmaya başlamış­tı bile. Bir insan ufacık bir yazıdan nasıl böyle mutlu olabilir- & Daha sonra yaşayacağı mutsuzlukların bedelini ödüyordu belki de…

********************Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir