Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 116 Cevapları

10. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 116 Cevaplarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 116 Cevapları

İnsanların yaşadıkları ortamlar, dinî düşüncelerine nasıl yansır?

  • Cevap: Günümüzde maalesef insanlar kendi dinlerini sadece kulaktan dolma bilgilerle yanlış bir şekilde tanıyor ve inanıyorlar. Bunun en temel nedenlerinden bir tanesi de yaşadıkları ortamdan kaynaklanmaktadır. Çünkü insanların yaşadıkları ortam, dini düşüncelerine doğrudan yansımaktadır. Dini değerlerine önem veren, dini doğru bir şekilde yaşamak, Allah’ın rızasını kazanmak için çabalayan insanların yaşadığı bölgedeki diğer insanlarda zamanla onlara benzer ve buna uygun bir hayat yaşamaya başlarlar.Ancak bunun yerine, eğer dini inançlara saygısı olmayan, zina, alkol vb. haramların işlendiği bir bölgede yaşayan insan dini öğrenmesi çok zordur. Çünkü kendisini iyiliğe ve dine yaklaştıracak, yönlendirecek kimse yoktur çevresinde.

    İslam dini, insanlara hoşgörü anlayışı kazandırır. Bu nedenle farklı dini inançlara sahip kişilerin bir arada yaşamakta oldukları ortamlarda dini özgürlüklerin yaşanması için büyük hassasiyet gösterilir. Bu da İslamiyet’in her dine karşı hoşgörü içerisinde olmasından kaynaklanmaktadır.

İnsanların sahip oldukları sosyal-kültürel birikimler dinî düşüncelerine nasıl yansır?

  • Cevap: İnsanların sahip oldukları sosyal-kültürel birikimler dinî düşüncelerini doğrundan etkiler ve dini düşünceleri buna gör şekillenir.

10. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 116 Cevabını sizler paylaştık. Bu yayınımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close