Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL Mehmet Evren DEVİREN tarafından 192 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

8. Berk, bir nehir üzerindeki köprünün uzunluğunu ölçmek istiyor. Bunun için önce nehir kıyısında köprünün bir ucundan düz bir doğru boyunca 9 metre yürüyor. Bulunduğu noktaya bir işaret koyuyor. Sonra aynı yönde 2 metre daha ilerliyor. Bu noktadan sonra, koyduğu işaret ile köprünün diğer ucu aynı hizaya gelene kadar köprüye paralel bir biçimde nehir kıyısından uzaklaşarak yürüyor.
Berk nehir kıyısından içeriye doğru 5 metre yürüdüğüne göre köprünün uzunluğunu bulunuz.
9. Can, bahçelerine diktiği bir ağacın boyunu ölçmek istiyor. Bunun için güneşli bir günde ağacın yanına geçiyor. Kendi gölgesinin ve ağacın gölgesinin uzunluğunu ölçüyor. Gölgesinin uzunluğunun ağacın gölgesinin uzunluğuna oranını -3 buluyor.

Can’ın boyu 150 cm olduğuna göre ağacın boyunu bulunuz. 

Dayanak noktası zeminden 60 cm yüksekte bulunan 1. şekildeki kaldıracın A ucu zemine dayandığında B ucu zeminden 100 cm yüksekte duruyor. Bu kaldıracın B ucu 2. şekildeki gibi zemine dayandığında A ucunun zeminden yüksekliğini bulunuz.

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir