Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL Mehmet Evren DEVİREN tarafından 192 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

6. Yarıçapının uzunluğu r birim olan bir dairenin alanı a birimkare, çevresi ise b birimdir. Buna göre r’yi a ve b türünden yazınız.

7. Aşağıda verilen boyalı bölgelerin alanlarını bulunuz (O, O1 ve O2 noktaları çemberlerin merkezidir.).

8. Şekildeki çemberlerin merkezi O noktasıdır. Buna göre farklı renkte boyanmış olan bölgelerden hangisinin alanı en büyüktür?

9. Yandaki O merkezli çemberde, | OC | = 2 birim, m(CBA) = 60° olduğuna göre boyalı bölgenin alanını bulunuz.

10. Şekildeki O merkezli çemberin yarıçapı 4 birimdir. Boyalı daire diliminin alanı 46 p birimkare olduğuna göre BCA açısının ölçüsünü bulunuz.

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
7
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir