Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL Mehmet Evren DEVİREN tarafından 192 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

. Bir içme suyu borusu yukarıdan aşağıya doğru, şekilde verildiği gibi yerleştirilecektir. Borunun yerleştirileceği üst yatay düzlem, alt yatay düzlemden 75 cm yukarıdadır ve üstteki borunun bitim noktası ile alttaki yatay borunun başlangıcı arasındaki yatay uzaklık 1 metredir. Ustaların boruları doğru keserek gerektiği şekilde yerleştirilmeleri için yandaki şekli gözden geçiriniz.

Üst yatay boruyu alt yatay boruya bağlayan parçanın | AB | uzunluğu kaç metre olmalıdır? Hesaplayınız.

9. Yandaki şekilde çatı eğimi 45° olan bir bina görülüyor. Şekildeki verileri kullanarak çatıyı tutan orta direğin uzunluğunu (| AD| = x) hesaplayınız (Yol gösterme: Şekildeki BAC açısının ölçüsü 90° dir. Neden?).

10. 3,4 m uzunluğundaki bir merdiven duvara dayalıdır. Merdivenin yerdeki ayağı duvardan 3 m uzaklıktadır. Yandaki şekil bu durumu modellemektedir.
Merdivenin duvara değen ayağının yerden yüksekliği yaklaşık kaç metredir?

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir