Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 238 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 250 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 239 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 239 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 239 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa GÜR, Şadiye YILMAZ tarafından 433 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 239 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

4. Türdeş teller kullanılarak elde edilen K, L ve M cisimleri ipler yardımı ile tavana asılıyor. Bu tellerden hangisi ya da hangileri görülen düşey konumlarda dengede kalabilir? (Bölmeler eşit aralıklıdır.)

  • Cevap:

D. Aşağıdaki test sorularını çözünüz.

1.Ağırlığı önemsiz bir çubuğa X,Y,Z cisimleri asılıp çubuk bir iple tavana bağlandığında şekildeki gibi dengede kalıyor. önermelerinden hangisi ya da hangileri kesinlikle doğrudur?

  • Cevap:

2. Şekildeki gibi koordinat sistemi üzerine yerleştirilen 6G, 2G ve G ağırlıklı cisimlerin ağırlık merkezinin koordinatları aşağıdaki- lerden hangisidir?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
3
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir