Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa GÜR, Şadiye YILMAZ tarafından 433 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Aşağıdaki problemleri çözünüz.
1. Ağırlıkları 3P ve P olan cisimler ile P ağırlıklı makaralardan oluşan şekildeki sistem dengededir. Buna göre Ti, T2 ve T3 gerilmelerinin P cinsinden değerlerini bulunuz (Sürtünmeler önemsizdir.)

  • Cevap:

2. Eğik düzlem üzerindeki 3P ve P ağırlıklı cisimler ile P ağırlığındaki makaralardan oluşan şekildeki sistem dengededir. Buna göre; X cisminin ağırlığı kaç P kadardır? (Sürtünmeler önemsizdir. sin 30° = 0,5°)

  • Cevap:

3. 120 N ağırlığındaki K cismi ağırlıkları 30’ar N olan sürtünmesiz makaralar ve F kuvveti ile şekildeki gibi dengededir.
Buna göre;
a) F kuvvetinin büyüklüğünü

  • Cevap:

b) Tavana bağlı ipteki gerilmeyi (T)

  • Cevap:

c) Sistemin verimini bulunuz.

  • Cevap:

4. Yarıçapları şekildeki gibi verilen kasnaklardan L ve M eşmerkezlidir. K saat ibresinin yönünde 12 devir yaptığında diğer kasnakların hangi yönde kaçar devir yapacağını bulunuz.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir