Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 258 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 258 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 258 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa GÜR, Şadiye YILMAZ tarafından 433 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 258 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

D. Aşağıdaki test sorularını çözünüz.

Ağırlığı önemsiz bir çubuk kullanılarak X cismi üç değişik şekilde dengede tutuluyor. Dengeleyici kuvvetler F^ F2 ve F3 olduğuna göre bu kuvvetler için verilen;

önermelerinden hangisi ya da hangileri doğru olabilir?

  • Cevap:

2.Yarıçapları sırasıyla r, 3r, r ve 2r olan K, L, M ve N dişli çarklardan oluşan sistem şekildeki gibidir. L ve M dişlileri birbirine perçinlenmiştir. K dişlisi I yönünde 6 devir yaptığında N dişlisi hangi yönde kaç devir yapar?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir