Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 263 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 263 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 263 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa GÜR, Şadiye YILMAZ tarafından 433 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 263 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

5. Makara ağırlıklarının ve sürtünmelerin ihmal edildiği şekildeki sistemde bulunan X ve Y cisimleri F kuvvetiyle dengelenmektedir. Buna göre, cisimlerin ağırlıkları oranı..kaçtır?

  • Cevap:

6. Düşey kesiti şekildeki gibi olan yolun K noktasından serbest bırakılan bir cisim P noktasına kadar çıkabilmektedir. Bu cisim P noktasından serbest bırakılsaydı nereye kadar çıkabilirdi? (Noktalar arasında sürtünmelere harcanan enerjiler eşittir.)

  • Cevap:

7. Yatay düzlemde duran 0,9 kg kütleli tahta takoza, kütleleri 50’şer gram olan X ve Y mermileri 300 m/s ve 500 m/s hızlarla saplanıyorlar. Cisimlerin çarpışma sonrası ortak hızları kaç m/s olur? (Sürtünmeler ihmal ediliyor.)

  • Cevap:

8. Kütlesi 2m olan türdeş bir çubuğa kütleleri m olan X, Y ve Z cisimleri şekildeki gibi asılıyor. Çubuğun yatay dengede kalabilmesi için, hangi noktadan asılması gerekir?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir