Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 411 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 411 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 411 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa GÜR, Şadiye YILMAZ tarafından 433 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 411 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

5. Aralarında d kadar uzaklık bulunan, birbirine paralel K ve L levhaları V potansiyeline sahip bir üretece şekildeki gibi bağlanmıştır. K levhası yakınlarından v0 ilk hızı ile fırlatılan +q yüküne sahip m kütleli noktasal cisim L levhasına E kinetik enerjisi ile çarpıyor.

  • Cevap:

6.Şekildeki X iletken teli üzerinden i akımı geçmekte iken yakınına bir iletken telden yapılmış halka konulmuştur. Buna göre aşağıdaki ifadelerden hangileri doğrudur?
I. i akımı sabitken halka 2 yönünde hareket ettirilirse halkanın K-L bölümünde 1 yönünde akım oluşur.
II. Halka dururken i akımı artırılırsa halkanın K-L bölümünde 2 yönünde akım oluşur.
III. Halka 1 yönünde hareket ettirilirken i akımı azaltılırsa halkanın K-L bölümünde 1 yönünde akım oluşur.
A) Yalnız I B) Yalnız II C) I ve II D) II ve III E) I, II ve III

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir