Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 60 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 60 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 60 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa GÜR, Şadiye YILMAZ tarafından 433 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 60 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

6. Saniyede 2 basamak yükselen yürüyen merdiven 40 basamak uzunluğundadır. Merdivene göre hızı 1 basamak/s olan Deniz ile, hızı 4 basamak/s olan Barış aynı anda şekildeki yönlerde hareket ediyorlar.
a) Kaç s sonra buluşurlar?

  • Cevap: 8 s

b) Buluştuklarında kaçıncı basamakta olurlar?

  • Cevap: 24. basamak

7.Şekilde uzunlukları ve hızları belirtilen araçların t = 0 anındaki konumları görülmektedir. Tırın arabayı tamamen geçmesi için geçen süreyi bulunuz.

  • Cevap:  12 s

8. Akıntı hızının sabit olduğu şekildeki nehirde hareket eden d yüzücülerden A ve C’nin suya göre B’nin ise yere göre hız vektörleri şekildeki gibidir.
a) Karşıya geçme sürelerini karşılaştırınız. tB

  • Cevap: tc >  tA = tB

b) Karşıya çıktıklarında aralarındaki uzaklıkları d cinsinden bulunuz.

  • Cevap:

A-C arasında 2d

A-B arasında 6d

B-C arasında 8d

D. Aşağıdaki test sorularını çözünüz.

1. Tren yoluna paralel bir yolda ve trenle aynı yönde 7 m/s hızla koşan Berke, 15 m/s hızla ilerleyen trendeki, trene göre 2 m/s hızla geriye doğru giden yolcunun hızını kaç m/s olarak algılar?

  • Cevap: B

2. Rüzgâr hızının sabit 50 km/h olduğu havada, hızı rüzgâra göre 550 km/h olan uçak 1800 km uzaklıktaki şehre gidip geri dönüyor. Uçağın gidiş dönüş yolculuğu toplam kaç saat sürer? (Uçak giderken rüzgarla aynı, dönerken rüzgara zıt yönde hareket etmektedir.)

  • Cevap: C
4
like
0
love
0
haha
1
wow
1
sad
26
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir