Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa GÜR, Şadiye YILMAZ tarafından 433 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: Sürtünmeli yatay bir düzlemdeki 2 kg kütleli cisme 30 N ve 20 N’lık iki kuvvet şekildeki gibi uygulandığında cisim 1 m/s2 lik ivme ile hareket etmektedir. Buna göre;

a) Yatay düzlemle cisim arasındaki sürtünme kuvvetini,

  • Cevap:

b) Yatay düzlemle cisim arasındaki sürtünme katsayısını bulunuz. (g = 10 N/kg; statik ve kinetik sürtünme katsayılarını eşit alınız.)

  • Cevap:
1
like
1
love
0
haha
0
wow
1
sad
9
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir