Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL, Mehmet Evren DEVİREN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

4. Yandaki haritadan Ankara ilinin kapladığı alanı birim karelerden yararlanarak (yaklaşık olarak) bulup haritanın ölçeğini yaklaşık olarak hesaplayınız.
(Ankara ilinin yüzölçümü 25 430 km2 dir.)

5. Muğla ilinin ölçeği bilinen bir haritasını alınız. Aşağıdaki boşlukları doldurarak problemi oluşturunuz. Gerçekte alanı 1582 km2 olan Muğla ilinin haritadaki alanı….cm2 dir. Haritada Bodrum ilçesiyle Muğla merkezinin uzaklığı….cm olduğuna göre bu uzaklık (Bodrum ile Muğla merkezinin) kaç km’dir?

6. Bir çiftçi koyunlarını beslediği alanı çevrelemek istiyor. Bu iş için çiftçinin 36 m uzunluğunda bir çiti vardır. Çiftçinin çevreleyebileceği en büyük alan kaç m2 dir?

7. Kenar uzunlukları 5 m ve 6 m olan dikdörtgen şeklindeki bir duvar kâğıtla kaplanacaktır. Duvarda kenar uzunlukları 40 cm ve 110 cm olan dikdörtgen şeklinde iki pencere olduğuna göre kaç m2 kâğıda ihtiyaç vardır?

8. Yandaki şekilde 6 eş üçgensel bölgeden oluşan bir uçurtma verilmiştir. Bu uçurtmanın bir yüzünü kaplamak için en az kaç cm2 kaplama malzemesi gerekir?

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir