Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 122 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL, Mehmet Evren DEVİREN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

6. Hacmi 6400 m3 olan bir cismin 1/20 oranında küçültülmüş minyatür modeli yapılmıştır. Bu minyatür modelin hacmi kaç m3 tür?

7. 20 sürahi su alan bir fıçının dibindeki musluk tam açıkken 1 sürahi 10 saniyede doluyor. Dolu bir fıçı, musluk tam açılınca kaç saniyede boşalır?

8. Çevre uzunlukları 32 cm olan dikdörtgenler çiziniz. Alanı en büyük dikdörtgenin alanı kaç cm2 dir (Aşağıdaki şekillerden yararlanarak kenar uzunluklarını tam sayı alarak deneyiniz.)?

9. Kare dik prizma biçiminde olan şekildeki hediye paketinin ayrıt uzunlukları cm türünden verilmiştir. Şekildeki bağlayışa göre kullanılan ipin uzunluğu kaç cm’dir?

Elips biçimindeki bir zincir halkasının kalınlığı 1 cm, en uzak iki noktası arasındaki uzaklık ise 7 cm’dir. Bu halkalardan 22 tanesi şekildeki gibi iç içe geçirilerek bir zincir elde ediliyor. Bu zincir gerilerek en uzun boyuna ulaştığında en uzak iki noktası A ve B oluyor. Buna göre A ile B noktaları arasındaki uzaklık kaç cm’dir?

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir