Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL, Mehmet Evren DEVİREN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

11. Yanda verilen ABCD karesinin alanının % kaçı boyalıdır (Kitap zeminindeki karelerden yararlanabilirsiniz.)?

12. Bir ışık kaynağı bir küre yüzeyinin üçte birini aydınlatmaktadır. Kürenin yarıçap uzunluğu r birim olduğuna göre ışık kaynağı kürenin merkezine kaç r birim uzaklıktadır (Yandaki şekilden yararlanınız.)?

13. Kareli kâğıt üzerinde çizilmiş bir nesnenin alanı 54 birimkaredir. Bu cismin 3 kat küçültülmüşünün alanı kaç birimkaredir?

14. Silindir hacmi 1,8 litre olan bir otomobilin maketi yapılıyor. Maket otomobilin silindir hacmi 14,4 cm3 olduğuna göre küçültme oranı kaçtır?

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir