Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 135 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL, Mehmet Evren DEVİREN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Yukarıdaki örnekte verilen şişenin hacmi 3,5 litre ise h değerinin kaç santimetre olacağını noktalı yerleri doldurarak bulunuz.

2. Hacmi 4 birim küp olan bir su bardağı, ağzına kadar su ile doludur. Bardağın içinde 1 birim küp su kalması isteniyor. Bardağı işaretleyebileceğiniz bir kalem dışında hiçbir ölçü aleti yok. Aşağıdaki şekiller bu işin yapılışını modellemektedir. Bu işin nasıl yapıldığını kendi cümlelerinizle açıklayınız

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir