Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 142 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 142 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 142 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL, Mehmet Evren DEVİREN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 142 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Yarıçap uzunluğu 10 birim olan kürenin hacmini bulunuz.

2. Yarıçap uzunluğu 5 birim olan kürenin yüzey alanını bulunuz.

3. Bir kürenin yüzey alanı a birimkare, hacmi b birimküptür. a > b olduğuna göre kürenin yarıçap uzunluğu hakkında ne söyleyebilirsiniz?

4. Yarıçap uzunluğu 40 birim olan daire biçimindeki bir deri parçasıyla yarıçap uzunluğu 5 birim olan toplardan kaç tane kaplanabilir?

5. Bir dik dairesel silindir, yarıçap uzunluğu 5 cm olan bir kürenin içine şekildeki gibi yerleştirilmiştir. Bu silindirin yükseklik uzunluğu 6 cm olduğuna göre hacmi kaç cm3 tür?

6. Şekildeki modelde küreler birbirine eştir. Küreler birbirine, silindir tabanına ve silindirin yan yüzlerine teğettir. Bir kürenin yarıçap uzunluğu 1 birim olduğuna göre silindirin hacmini bulunuz.

7. Hacmi a birimküp olan bir kürenin yüzey alanı 3a birimkaredir. Bu kürenin yarıçap uzunluğunu bulunuz.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 142 Cevabı

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir