Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

16 Şehirde Eğitim Kar Sebebiyle Durdu!

Türkiye’nin tam on altı ilinde olumsuz hava koşullarından dolayı kar tatili ilan edildi.

16 Şehirde Eğitim Kar Sebebiyle Durdu!

Türkiye yazları sıcak ve kurak kışları ise serin ve yağışlı olan bir ülke. Ülkemiz cennetten bir parça. Ülkemizde aynı anda 4 mevsim yaşanabiliyor. Ama bu günlerde hemen her yerde kış etkisini fazlasıyla gösterdi. Akdeniz şehirlerimizde bile kar etkisini gösterdi. Ama özellikle İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu kara mahkum oldu. Bu bölgelerimizdeki pek çok okul valiliklerce yapılan açıklama neticesinde kar tatili ilan edildi. Öğrenciler ise bu kar tatiline çok sevindi.

Kar tatili demek eğitime olumsuz hava koşullarından dolayı ara verilmesi demek. Öğrencilerin derslerinden 1 dakika bile ger kalmasını istemeyiz. Fakat öğrencilerimizin sağlıkları eğitimden daha önemli bir hadise. 16 şehrin valisi de bu durumun farkında. Öğrencilerimizin pek çoğu ise kar ve soğuktan dolayı hastalanmış durumda. Bu hastalanmalarının en büyük sebebi ise kış şartlarının ağır geçmesi ve yaşanan soğuk havalar. Öğrencilerimiz ise en çok bu zamanlarda kar tatili yapıyor ve rapor alıyor.

Kar Tatilini İyi Değerlendirmek Gerekiyor

Bu yazımızda bahsi geçen okullardan birinde okuyor ve öğrencisi olabilirsiniz. En az 2 veya 3 gün de kar tatili verilmiş olabilir. Peki sizler bu kar tatilinde evinizde boş boş oturacak mısınız? Kar tatilini etkili ve verimli bir şekilde değerlendirmeniz elzem bir durum. Bu zamanda özelikle okuyacağınız kitaplar kişisel gelişiminize katkı sağlayacaktır. Veya eksik kaldığınız dersleri kar tatili dolayısıyla bol bol çalışarak telafi edebilir ve bu derslerden başarılı olabilirsiniz. Tavsiyeler bizden uygulamak ise sizden.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!