Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

180 Günde Hayallere Yolculuk Kitap Özeti Ebru Uygun

Edebiyat severler Ebru Uygun‘un yazmış olduğu 180 Günde Hayallere Yolculuk kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Ebru Uygun 180 Günde Hayallere Yolculuk Kitap Özeti

180 Günde Hayallere Yolculuk” 2019 yılında Doğan Novus Yayınlarından çıkan 232 sayfalık bir kitap. “180 Günde Hayallere Yolculuk” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Ebru Uygun tarafından kaleme alınmış. “180 Günde Hayallere Yolculuk Özeti”ne baktığımızda ise 180 gün gibi kısa bir sürede hayallerimizle nasıl yolculuk yapabileciğinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…etmezsek de günler böylece geçip gider.

Yapıcı bir şekilde düşünmediğiniz, düşüncelerinizi bir hedefe yöneltmediğiniz sürece de bu dağınık düşünceler uzayın boşlu­ğunda dağılıp gidecektir.

Yapıcı bir şekilde düşünmekten bahsettim. Adı üzerinde “yapıcı” yani bir şey yapan düşüncelerden, yani fiziksel dünyada bir kar­şılık bulan veya bulacak olan düşüncelerden bahsediyoruz.

Bir düşünün; dünyanın en kaliteli araç gereçlerine, tuğlasına, duvar ustalarına, en iyi zeminine, en iyi temeline sahip olabilirsi­niz ama önünüzde bir plan yoksa, yani ne “inşa edeceğinizi” bilmi­yorsanız bunlar hiçbir işe yaramaz. En azından bütün bu araç ge­reç kendi kendilerine bir şey yapamaz! Bir binanın inşa edilebilme­si o araç gereçlerin nasıl bir bina yapımı için kullanılacağını belirle­yecek, tasarlayacak birine ihtiyaç var.

Kısacası, bu araç gereçlerin size ihtiyacı, sizin de bir plana ihtiya­cınız var. Dolayısıyla önünüzdeki hayata baktığınızda önce ne yarat­mak istediğinizi bilmeniz gerek. Bunu bilmenin her zaman kolay ol­madığının farkındayım. Size küçük bir formül vereyim: Özlemini duy­duğunuz ve hoşnut olmadığınız şeylerin bir resmini çizmeye çalışın.

Kendinize bir dakika ayırın. Sessiz bir yere gidin. Derin bir nefes alın. Hayatınızı hayal edin, nasıl bir hayat istediğinizi hayal edin. O hayali oturun yazın ve kendinizi o anın içinde hayal edin. Bunu gün boyu yapın. Hayalinizin, zihninizde daha da ete kemiğe büründüğünü göreceksiniz.

«Bugün zillinizde patınıza ilişkin nasıl bir plan belimde başlayacak?

Ebru Uygun’ un kaleme aldığı 180 Günde Hayallere Yolculuk tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close