Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

2021 Bursluluk Sınav Tarihi Belli Oldu mu?

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bursluluk sınavlarıyla ilgili açıklamalar yapmıştı ve sınavın ertelendiğini söylemişti. Peki 2021 bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İşte haberimizin detayları…

2021 Bursluluk Sınav Tarihi Belli Oldu mu?

Hatırlayacağımız üzere 2021 bursluluk sınavı 25 Nisan tarihinde yapılacaktı. Fakat biliyoruz ki ülkemizde kovid-19 vaka sayıları gün geçtikçe artıyor. Ülkemizin ilk kovid-19 haritası paylaşıldığı zaman tablo az olsa iyi durumdaydı. Birçok orta riskli şehrimiz vardı. Fakat aradan sadece 1 hafta geçtikten sonra tablo çok değişti.

Ülkemizin kovid-19 haritası güncellendiğinde tablo korkunçtu. Sadece bir il dışında neredeyse bütün iller yüksek riskli konuma gelmişti ve hemen ardından 2 Mart’ta başlayan yüz yüze eğitim sınıflarından 8. ve 12. sınıflar haricindeki bütün sınıflar tam zamanlı uzaktan eğitime geçmişti. Daha sonra bursluluk sınavı içinde bir karar çıktı.

2021 Bursluluk Sınavı İçin Yeni Bir Tarih Belirlenmedi!

25 Nisanda yapılması planlanan bursluluk sınavı iptal edildi. Fakat sınav iptal edildikten sonra yapılacağı tarih merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) henüz bursluluk sınavı için yeni bir tarih belirlemedi.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
2
0
0
1
0
0
4

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!