Testi Çöz 100 TL Kazan
TIKLAYINIZ

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 43 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 45 Cevapları

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 44 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 44 Cevapları3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 44 Cevapları

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nurgül GENÇ, Hüseyin GÜLEÇ, Dr. Nagihan ŞAHİN, Selma TAŞCI tarafından 289 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nilüfer BUZCULAR tarafından yapılmış.

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 44 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

95’ten başlayarak tek olan sayıları bulunuz ve bulunduğu kutuyu boyayınız. Bu sayıları takip ederek Kız Kulesi’ne ulaşınız.

Malzemeler: ataşlar, plastik bardak (3 adet)
Nasıl Yapalım?
1. Her bir elinize çift sayıda ataşlar alınız. Bardağın içine koyarak toplama sonuçlarını inceleyiniz.
Örneğin:
2. Ellerinize tek sayıda ataşlar alınız. Bardağın içine koyarak toplama sonuçlarını inceleyiniz.
3. Bir elinize tek sayıda, diğer elinize çift sayıda ataşlar alınız. Bardağın içine koyarak toplama sonuçlarını inceleyiniz.
4. Bardaklardaki ataş toplamının tek mi çift mi olduğunu sınıfça tartışınız.

  • Cevap:
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!