Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Aman Dikkat Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Aman Dikkat Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Aman Dikkat Cevapları

DERS KİTABI Sayfa 88-89

Evde karşılaşılabilecek tehlikeli ve acil durumlar neler olabilir? Söyleyiniz.

Yangın
Tüp patlaması
Elektrik çarpması
Soba zehirlenmesi

Aşağıdaki görsellerde belirtilenlerin hangi acil durumlarda yapılması gerektiğini söyleyiniz. Bu durumlara sebep olunmaması için evde alınması gereken önlemlerin neler olduğunu arkadaşlarınızla tartışarak belirleyiniz.

 

Öncelikle hemen büyüklerimize haber vermeliyiz. eğer tüp patlayacaksa evden dışarı çıkmalıyız. Hırsız gelmişse hemen polisi aramalıyız.

Yakın zamanda evinizde bir kaza ya da acil durumla karşılaştınız mı? O anı şimdi yaşamış olsaydınız nasıl davranır, neler yapardınız?
Hayır karşılaşmadım. Eğer karşılaşsaydım  hemen aileme haber verirdi. Yada polis, itfaiyeye haber verirdim.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 73

Evinizde aşağıdaki resimlerde verilenlere benzer tehlikeli ve acil durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarda ne yapmanız gerektiğini resimlerin altına yazınız.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Aman Dikkat Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir