Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
5. Sınıf Matematik Özgün Matbaacılık

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 13

“5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 13 Özgün Matbaacılık Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 13

2. Türkiye İstatistik Kurumunun raporuna göre ülkemizin nüfusu 2050 yılına kadar artış gösterecektir ve en yüksek değerini bu yılda alacaktır. Nüfusumuz 2050 yılında tahminen 93 475 575 kişi olacaktır. Ülkemizin 2050 yılı tahmini nüfusunu basamak tablosunda gösterelim:

Basamak tablosunda gösterilen sayı sekiz basamaklı bir doğal sayıdır. Bu sayıda, 9 ve 3 rakamlarının bulunduğu bölük milyonlar bölüğüdür. 9 rakamının bulunduğu basamak on milyonlar basamağı, 3 rakamının bulunduğu basamak ise milyonlar basamağıdır.
93 475 575 sayısı, “doksan üç milyon dört yüz yetmiş beş bin beş yüz yetmiş beş” diye okunur.

3. 127 000 000 doğal sayısını basamak tablosunda gösterelim:

Basamak tablosunda gösterilen sayı, dokuz basamaklı bir doğal sayıdır. Bu sayıda; 1, 2 ve 7 rakamlarının bulunduğu bölük milyonlar bölüğüdür. 1 rakamının bulunduğu basamak yüz milyonlar, 2 rakamının bulunduğu basamak on milyonlar ve 7 rakamının bulunduğu basamak milyonlar basamağıdır. 127 000 000 doğal sayısı, “yüz yirmi yedi milyon” diye okunur.

Bilgi Kutusu 

Yedi, sekiz ve dokuz basamaklı doğal sayılar okunurken ilk önce milyonlar bölüğündeki sayı okunur ve bölüğün adı (milyon) belirtilir. Sonra binler bölüğündeki sayı okunur ve bölüğün adı (bin) söylenir. Daha sonra birler bölüğündeki sayı okunur ancak bu bölüğün adı söylenmez.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

5. Sınıf Özgün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 13 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!