Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
5. Sınıf Matematik Özgün Matbaacılık

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 165

“5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 165 Özgün Matbaacılık Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 165

2. Aşağıdaki fotoğrafı inceleyelim: Fotoğrafta görülen demir parmaklıkları oluşturan çubuklar birer doğru parçası modelidir. Aynı doğrultudaki çubuklar birbirine paraleldir.

3. Aşağıdaki AB doğru parçasına paralel olan iki doğru parçası çizelim: [AB]’nın uç noktaları olan A ve B noktalarından önce yukarıya doğru, aynı doğrultuda beşer birim gittik. Bulduğumuz noktaları, C ve D olarak adlandırdık. Sonra A ve B noktalarından aşağıya doğru, aynı doğrultuda üçer birim gittik. Bulduğumuz noktaları E ve F olarak adlandırdık. Ardından C ile D ve E ile F noktalarını cetvel yardımıyla birleştirerek [AB]’na paralel olan doğru parçaları elde ettik. Buna göre [AB]// [CD] // [EF] olur.

4 . Aşağıdaki doğru parçalarının paralel olup olmadığını belirleyelim: [KL] ile [MN]’nın uç noktalarından başlayarak bu doğru parçaları ile aynı doğrultuda olan uzantılarını çizdik. Yukarıda görüldüğü gibi çizdiğimiz uzantılar birbirini kesmemiş ve bu doğru parçalarının aralarındaki uzaklıklar değişmemiştir. Buradan [KL] ile [MN]’nın birbirine paralel olduğunu anlarız.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

5. Sınıf Özgün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 165 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!