Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
5. Sınıf Matematik Özgün Matbaacılık

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 233

“5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 233 Özgün Matbaacılık Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 233

5. Biri dikdörtgen, diğeri kare şeklindeki defterin alanları birbirine eşittir. Dikdörtgen şeklindeki defterin uzun kenarı 36 cm ve kare şeklindeki defterin bir kenarı 18 cm’dir. Bu defterlerden dikdörtgen şeklinde olanın kısa kenarı kaç santimetredir?

6. Doruk, boyu 50 cm, eni 35 cm olan dikdörtgen şeklinde bir karton aldı. Bu kartondan boyu 15 cm, eni 8 cm olan dikdörtgen şeklinde 8 parça kesti. Kartondan geriye kalan parçanın alanı kaç santimetrekaredir?

7. Kare şeklindeki bir tahta parçasının üst yüzünün bir kenarı 34 cm’dir. Bu tahta parçasının yanına uzun kenarı 34 cm, kısa kenarı 12 cm olan dikdörtgen biçiminde bir tahta parçası konulmuştur. İki tahtanın üst yüzlerinin alanları toplamı kaç santimetrekaredir?

8. Dikdörtgen şeklindeki bir kilimin eni 60 cm, boyu 120 cm’dir. Bu kilimin 3/5 ’lük bölümü, üzerine konulan sehpanın altında kalmaktadır. Kilimin, sehpanın altında kalmayan bölümünün alanı kaç santimetrekaredir?

  • Cevap:

5. Sınıf Özgün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 233 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!