Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
5. Sınıf Matematik Özgün Matbaacılık

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 40

“5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 40 Özgün Matbaacılık Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 40

2. Bir mağazada fiyatı 124 TL olan eteklerden 23 tane satıldı. Eteklerin satışından kaç Türk lirası elde edildiğini bulalım: Çarpma işlemini basamak tablosundan yararlanarak yapalım:
2. çarpımın onlar basamağındaki rakam ile 1. çarpanı çarptığımızda bulduğumuz sonucu onlar basamağından başlayarak yazarız. Yazdığımız sayının birler basamağında “0” rakamının bulunduğunu varsayarız.  Eteklerin satışından 2852 TL elde edilmiştir.

3. Bir ilçe belediyesi, başarılı öğrencilere armağan etmek için tanesi 349 TL olan bisikletlerden 256 tane aldı. Belediyenin aldığı bisikletlere kaç Türk lirası ödediğini bulalım: Çarpma işlemini basamak tablosundan yararlanarak yapalım: Belediye, aldığı bisikletlere 89 344 TL ödemiştir.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

5. Sınıf Özgün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 40 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
17
angry
11
unlike
3
clap
2
love
1
sad
0
happy
0
confused

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!