Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Evvel Video
Eğitim

500 Bin Tablet Dağıtımı Bu Hafta Başlıyor!

Evvel YouTube

Binlerce velinin ve çocuğun beklediği 500 bin tablet dağıtımının önümüzdeki haftadan itibaren yapılacağını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu!

500 Bin Tablet Dağıtımı Bu Hafta Başlıyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 500 bin tablet projesinin bu haftadan itibaren başlatılacağını duyurdu. Tablet dağıtımlarının başlatılması birçok veli ve öğrenci tarafından heyecanlı bir şekilde karşılandı.

Evinde iletişim aleti olmayan çocuklarımızın derslerden geri kalmaması için böyle bir uygulama başlatıldı. Birçok ailenin merak ettiği soru şu. 500 bin tablet projesinden nasıl yararlanabilirim. Şimdi size bu konu hakkında bilgi vermek istiyoruz.

500 Bin Tablet Projesine Nasıl Başvuru Yapacağız?

Öncelikle şunu söyleyelim bunun için şimdilik herhangi bir başvuru formu yok. Bakanlık, ailelerin kayıtlı gelir düzeyine göre dağıtılacak aileleri sistem üzerinden seçti. Ekstra olarak birçok belediye kendi tablet projelerini yaparak başvurular almaya başladı. Sizin de belediyenizin böyle bir uygulaması olduğunu anlamak istiyorsanız, bağlı bulunduğunuz belediyenin sayfasına girip oradan duyurular kısmına bakabilirisiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver