Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı

9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma SOMUNCUOĞLU ERKAN tarafından 148 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Soner GİRGİN tarafından yapılmış.

9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

9. Sınıf Dörtel Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 13 Cevabı

Soru:

1. Peygamberimizin (s.a.v.) hayatını niçin öğrenmeliyiz? Sınıfta arkadaşlarınızla konuyu tartışınız.

  • Cevap: Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmeliyiz. O’nun hayatını öğrenmemizin birçok sebebi vardır. Bunlar;Kuran’ı daha doğru anlamak için,

    O’nun yaşamından kendimize ders çıkarmak için,

    Rabbimizin emirlerini daha iyi anlamak için,

    İslam dininin ibadetlerini öğrenmek için Peygamberimizin hayatını öğrenmeliyiz.

2. Peygamberimizin (s.a.v.) hayatı hakkında hangi kitapları okudunuz? Sınıfta arkadaşlarınızla bu kitaplar hakkında bilgi alışverişi yapınız.

Cevap: Hazreti Muhammed (s.a.v.) ve İslamiyet (M. Asım Köksal), Çöle İnen Nur (Necip Fazıl Kısakürek), Kütüb-ü Sitte, Peygamberimizin Hayatı (Salih Suruç)

3. “Tevhid”, “Siyer” ve “Cahiliye” kavramlarını araştırarak bu kavramların hayatımızdaki önemini sınıf arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap:Tevhid: Allah’ın varlığına,tekliğine, eşi ve benzeri olmadığına inanmaktır.Cahiliye: Arap tarihinde İslam’ın doğuşundan önceki döneme denir.

    Siyer: Hz. Muhammed’in (s.a.v.) yaşamını anlatan kitaplara verilen addır.

0
like
3
love
1
haha
0
wow
1
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir