Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 16 Cevabı

9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 16 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 16 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma SOMUNCUOĞLU ERKAN tarafından 148 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Soner GİRGİN tarafından yapılmış.

9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 16 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

9. Sınıf Dörtel Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 13 Cevabı

Soru“And olsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, mü’minlere karşı çok şefkâtlidir, merhametlidir.”6 Ayette Peygamberimizle (s.a.v.) ilgili vurgulanan yerleri yazarak sınıfta arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Hz. Muhammed için en önemli şey Müslümanların acı çekmesi ya da yaşadıkları üzüntülerdir. Bu yüzden o gece gündüz insanlar huzuru bulsun mutluluğa erişebilsin diye elinden geleni yapmıştır.

Peygamberimizin (s.a.v.) hayatını anlatan kitapların bir listesini oluşturarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Siyer kitapları çok sayıdadır. Bunun yanında aşağıdaki kitapları da saymak mümkündür. Hazreti Muhammed (s.a.v.) ve İslamiyet (M. Asım Köksal), Çöle İnen Nur (Necip Fazıl Kısakürek), Kütüb-ü Sitte, Peygamberimizin Hayatı (Salih Suruç)

Peygamberimizin (s.a.v.) hayatını niçin öğrenmeliyiz?

  • Cevap:Kur’an-ı Kerim’i anlamak ve doğru yaşamak için bir rehberdir. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hayatından ders almak İslam dinini ve öğretisini kavramak Hz. Muhammed’in (s.a.v.)örnek davranışlarını öğrenerek uygulamak. İslam dininin uygulayışı hakkında bilgi sahibi olunur.
18
like
14
love
5
haha
1
wow
1
sad
3
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir