Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı

9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma SOMUNCUOĞLU ERKAN tarafından 148 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Soner GİRGİN tarafından yapılmış.

9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

9. Sınıf Dörtel Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 18 Cevabı

Soru“Meryem oğlu İsa da şöyle demişti:
‘Ey İsrailoğulları! Bilin ki benden önceki Tevrat’ı doğrulamak ve benden sonra gelecek “Ahmed” isimli elçiyi müjdelemek üzere size Allah tarafından gönderilmiş bir elçiyim…’ ”9 Yukarıdaki ayeti peygamberlerin birbirlerini doğrulaması açısından düşünerek sınıfta arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Hz. Muhammed Allah’ın son elçisidir. Müjdelenmiş peygamberdir. Müjdelendiğini de bu ayetten okuyabiliriz. Onun gelişini müjdelemek için başka peygamberler gönderilmiştir.
0
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir