Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma SOMUNCUOĞLU ERKAN tarafından 148 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Soner GİRGİN tarafından yapılmış.

9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Peygamberimizin (s.a.v.) “İslam’da böyle bir anlaşmaya çağrılsam derhâl kabul ederim.” hadisinden hareketle bu birliğin bizlere nasıl örnek oluşturacağını düşünelim ve bunları listeleyelim.

9. Sınıf Dörtel Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 44 Cevabı

Soru:

  • Cevap:  Hilfü’l-Fudûl (Erdemliler Birliği), haksızlık ve zulümle mücadele etmek ve savaşmak için, erdemli ve sağduyulu insanlar tarafından oluşturulan birliktir.

    Bu toplantıya, amcalarıyla birlikte yirmi yaşında iken Peygamberimiz (s.a.v.) de katılmış ve risâletten sonra bu ittifaktan övgüyle bahsederek şöyle demiştir: “İslam’da böyle bir anlaşmaya çağrılsam derhâl kabul ederim.” Hilfü’l-Fudûl’un üyeleri, mazlumların yanında yer alarak Mekke’deki haksızlıkları engellediler ve zulmün karşısında durdular

2
like
4
love
2
haha
0
wow
1
sad
6
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir