Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı

9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma SOMUNCUOĞLU ERKAN tarafından 148 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Soner GİRGİN tarafından yapılmış.

9. Sınıf Dörtel Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

9. Sınıf Dörtel Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 50 Cevabı

Soru:

Peygamber Efendimizi (s.a.v.) en iyi tanıyanlardan biri olan Hz. Hatice (r.a.), ilk vahiy geldiğinde Peygamberimizin (s.a.v.) ahlakı hakkında şöyle demiştir:
“Müjdeler olsun! Sen sözün doğrusunu söylersin, emaneti gözetirsin, akrabanla ilgilenirsin, güzel ve iyi ahlaklısın. Hiç endişe etme! Yüce Allah, seni hiçbir zaman utandırmaz, üzüntüye uğratmaz. Çünkü sen, akrabana bakarsın, işini görmekten âciz olanların yükünü taşırsın. Yoksula kimsenin vermediğini verir, kazandıramadığını kazandırırsın, misafirlerini ağırlarsın, uğradıkları musibet ve felaketlerde halka yardım edersin.”44 45
Hz. Hatice’nin (r.a.) Peygamberimiz (s.a.v.) hakkında söylediği örnek davranışları aşağıya yazalım.

  • Cevap:Hz.Muhammed’in ilk hanımı olan Hz.Hatice asaleti, güzelliği, zekası ve yumuşak huyluluğu ile Kureyş kadınları arasından öne çıkıyordu. Peygamberimizle evlenmeden önce iki evlilik yapmış, bu evliliklerinden üç çocuğu bulunmaktaydı.
  • Yoksula kimsenin vermediğini verir
  •  kazandıramadığını kazandırır
  • misafirlerini ağırlar
  • musibet ve felaketlerde halka yardım eder
5
like
2
love
1
haha
1
wow
1
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir