Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Meb Yayınları

9. Sınıf Kimya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 148

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 148 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Kimya Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 148

Neler Kazanılacak?

Maddenin farklı hâllerde olmasının canlılar ve çevre için önemi açıklanacak

a) Suyun fiziksel hâllerinin (katı, sıvı, gaz) farklı işlevler sağladığı,
b) LPG (sıvılaştırılmış petrol gazı), deodorantlardaki itici gazlar, LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz), soğutucularda kullanılan gazların davranışları üzerinden hâl değişimlerinin önemi,
c) Havadan azot ve oksijen eldesi üzerinde durulacaktır.

4.1.1. MADDENİN FARKLI HÂLLERİ

Görsel 4.1.1’de İsveç’te bulunan buzdan yapılmış bir otel görüyorsunuz. Otelin hemen hemen tüm mobilyaları buzdan yapılmıştır. Otel, aralık ayından nisan ayına kadar yani buzlar erimeye başlayıncaya kadar hizmet veriyor.

Bu otel yapılırken suyun hâl değişiminden yararlanılmıştır. Su doğada sıcaklık ve basınca bağlı olarak farklı fiziksel hâllerde bulunabilir. Suyun katı hâline buzullar, sıvı hâline nehir, göl ve denizler, gaz hâline ise sis, nem ve bulutlar örnek verilebilir. Maddelerin hâl değişimi sırasında sadece taneciklerin birbirinden uzaklığı değişir, maddenin kimyasal yapısı ve formülü değişmez.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 148 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!