Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Leyla Yokuşu Kitap Özeti Ahmed Günbay Yıldız

Kimse Ölmez Bu Şehirde Kitap Özeti Ali Tufan Koç

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Adanmış Hayatlar Kitap Özeti Funda Özyurt

Adanmış Hayatlar Kitap Özeti Funda ÖzyurtEdebiyat severler Funda Özyurt ‘un yazmış olduğu Adanmış Hayatlar kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Funda Özyurt Adanmış Hayatlar Kitap Özeti

Adanmış Hayatlar” 2019 yılında Olimpos Yayınlarından çıkan 480 sayfalık bir kitap. “Adanmış Hayatlar” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Funda Özyurt  tarafından kaleme alınmış. “Adanmış Hayatlar Özeti”ne baktığımızda ise yaşamların ve vatana adanmış hayatların hikâyesinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

miktar mali destekte de bulunabiliriz. ” demişti Tevfik Fikret Bey*e. Zira çocukların yanında böylesi şeyler konuşmak uygun olmayabilirdi. Utanmalarını ya da rencide olmalarını istemez­di. Yıllarca nezaket dersleri almış bir İstanbul hanımefendisine pırıl pırıl gençleri incitebilecek davranışlarda bulunmak yakış­mazdı. Aslında Akif Bey gelecekti Müdür Bey ile göçüşmeye. O gelse kesin ikna ederdi. Hastalanmıştı biraz. Sokağa çıkma­masını salık vermişti doktorlar, Zaten bu nedenle Tevfik Fikret Beyi eve kadar gelmeye ikna etmek kâfi gelecekti Mahmure Hanım için. Gerisini zevci Muhittin Bey ve kayınpederi Akif Bey evde halledeceklerdi. ,

Tevfik Fikret Bey için ailelerinden uzak yaşayan bu genç­lerin sosyalleşmeleri kıymetli idi, Sadece bu yüzden bile izin verebilirdi Hasan’a ve Mehmet’e. Ama bunu söylemedi Mah­mure Hanım’a. Onun yerin “Peki.”dedi “Mademki bu kadar çok istiyorsunuz vakit yarın akşam İçin yemek davetinizi kabul

etmiş olalım. ”

Hem en güzeli gidip görmekti. Eğer gidip görürse gençlerin nerede olduklarını bilirse içi rahat ederdi. Üstelik İstanbul’da hiç yakım olmayan böylesi yalnız gençlerin bu derece nitelikli bir çevre edinmeleri, ileride kendilerine referans olabilecek ki­şilerle diyalog içinde olmaları önemliydi. Bir de medeni cesaretini takdir etmek gerektiğini düşündü.

Haşan ve Mehmet’e eli ile çıkabileceklerini işaret ederek “Sınıflarınıza dönebilirsiniz. dedi. Mahmure Hanım a çevirdi yumuşak lâkin mesafeli bakışlarını “Bu gençler bana emanet. Umarım bunun benim için anlamını ifade etmeme gerek yoktur. ?

Funda Özyurt ’ un kaleme aldığı Adanmış Hayatlar tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!