Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Ağırbaşlılık yararlılık saygı konulu kompozisyon
Ödev Soruları

Ağırbaşlılık yararlılık saygı konulu kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Ağırbaşlılık yararlılık saygı konulu kompozisyon

Ağaç ne kadar meyve taşırsa o kadar eğilir derler. Yani bir insan da ne kadar bilgili olursa o kadar ağırbaşlı, kendini bilen ve mütevazi olur. Çünkü insanoğlu biraz kibirlidir. Bu kibri de hiç olmadık yerde başına türlü belalar açar. Mesela kendini çok zeki zanneden biri hemen her ortamda saçma sapan bilgiler vermeye kalkışarak karşısındaki insanları sıkar.

Tabi ki insanlar da ona tepkilerini koyarlar. Ondan uzaklaşırlar. Oysa öncelikle bir insan ne kadar bilgili zeki olursa olsun karşısındakine saygı gösterse öncelikle hep hak ettiği değeri görecektir. Bakıyoruz da etrafımızda böyle insanların sayısı ne yazık ki çok az.

Kişi önce kedini, sonra da haddini bilecek ki bir ortamda kimse ona haddini bildirmeye kalkmasın. Bu yüzden siz siz olun hangi ortamda olursanız olun önce ağırbaşlı saygılı kişiliğinizle tanınmayı seçin.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir